przejdź do zawartości

„Twój Parasol” – narzędzie do walki z przemocą

„Twój Parasol” – narzędzie do walki z przemocą
Epidemia koronawirusa zmusza ludzi do pozostawania w domach. Obostrzenia dotyczące kwarantanny, ograniczenia wolności przemieszczania się są najtrudniejsze dla osób, które na co dzień borykają się z problemem przemocy domowej. W wielu rodzinach zamknięcie w czterech ścianach może bowiem nasilać tarcia i prowadzić do wybuchów agresji.
 
W tym czasie, bardziej niż kiedykolwiek, może okazać się przydatna aplikacja „Twój parasol”. Jest to pierwsza darmowa aplikacja mobilna w Polsce, dzięki której osoby doświadczające przemocy mogą uzyskać pomoc i wsparcie.
Aplikacja pozwala m.in. w dyskretny sposób skontaktować się z wcześniej skonfigurowanym adresem e-mail lub błyskawicznie wybrać nr telefonu alarmowego w nagłych przypadkach. Ponadto zawiera również informacje, które mogą być pomocne osobom krzywdzonym.
Aplikacja dla niepoznaki pokazuje informacje pogodowe zgodnie z lokalizacją urządzenia lub inną wybraną przez użytkownika, jednak gdy nastąpi dwukrotne stuknięcie w ikonę uruchamia się „ukryte” menu.
 
 
Można ją pobrać bezpłatnie na telefon poprzez:
 
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.twojparasol
  
https://apps.apple.com/pl/app/tw%C3%B3j-parasol/id1487388144
 
 
Więcej informacji na temat aplikacji: https://twojparasol.com/
Twój parasol
Kontakt
PCPR w Koninie
ul. Aleje 1 Maja 9
62-510 Konin
tel./fax: 63 243-03-06
Email: sekretariat@pcpr.konin.pl
Formularz kontaktowy
Organizacje
Samorząd Województwa WielkopolskiegoPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychPortal Organizacji PozarządowychMinisterstwo Rodziny Pracy i Polityki SpołecznejStarostwo Powiatowe w KoninieWielkopolski Urząd Wojewódzki PoznańBiuletyn informacji publicznejPortal Funduszy EuropejskichOgólnopolskie Stowarzyszenie Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM”Agencja Rozwoju RegionalnegoPowiatowy Urząd Pracy w KoninieSystem Obsługi Wsparcia
© 2020 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie
created by PERSABIO